חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  עידן - סטודנט לרפואה באודיסה   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

עידן - סטודנט לרפואה באודיסה

לימודי רפואה באוקראינהעידן - סטודנט לרפואה באודיסה

איך התגלגלתי לאודיסה? 

אם הייתם שואלים אותי לפני 7 שנים, עם תחילת השירות הצבאי איפה אני אהיה היום – בודאי שתשובתי אז, הייתה שונה בתכלית מהמקום שהחיים הוליכו אותי אליו. לא שיערתי לעצמי שחלום הילדות יוליך אותי למקום בו אני חי היום.

אחרי 4 וחצי שנים בצבא התחילו הניסיונות להירשם ללימודי רפואה בישראל. לאחר שזכיתי לפתור בחינות פסיכומטריות שלוש פעמים, פעם נוספת לעשות את הבגרות במתמטיקה, ותשלום דמי הרשמה ל-4 אוניברסיטאות פעמיים כדי להתקבל ללימודים הרפואה בארץ הקודש – החלטתי שכדי ששיערי לא יתמלא שיבה עוד בטרם אזכה להתחיל את שנת הלימודים הראשונה מתוך 6 ,אז כדאי לקחת החלטה ולהירשם ללימודים בחו"ל. נשמע פשוט? אז זהו שלא.


כי כמו באגדות בדיוק כשסגרתי את ההרשמה שם באודסה, פגשתי את אהבת חיי, בארץ, בזמן שהימים לטיסה כבר מסומנים ב"טבלת ייאוש"...אבל כמו באגדות גם כאן הסוף היה טוב, ובחירת ליבי נענתה בחיוב להרפתקה שצפויה לשנות את חיי שנינו ללא היכר – ולהצטרף אליי במסעי לעבר הגשמת חלום הילדות – להיות רופא.


כמובן שאם נוסיף למשוואה את העובדה שהמעבר כרוך בפרידה מהמשפחות שליוו אותנו כל חיינו, מכל החברים שצברנו במשך השנים מבית-הספר, מהצבא, מהעבודה, מכל מה שהכרנו עד היום, שהיה לך כל כך ברור וטבעי אזי מתקבלת תוצאה מאוד מורכבת. רבים האנשים אשר בשלב מסוים אורזים בחזרה את הפקלעות וחוזרים לארץ – גם במחיר ויתור על החלום. אנחנו עדיין לא התייאשנו. עדיין לא.

 

העיר אודיסה

אודסה, למי שלא מכיר, היא עיר בת למעלה מ-200 שנים וברובה, יש לציין, נראית כבת 300. כלומר, עבור מי שגדל בישראל וחיי בה את כל חייו מדובר בהלם תרבותי, אך הפוך מזה שנתקלים כשנוחתים לראשונה במנהטן, מדובר בסוג של מסע אל העבר, אל המקום בו סבתו של אבי נולדה, אל מקום שונה, אל שפה שונה – אל חיים חדשים לחלוטין. למרות שזה נשמע רע, מדובר בעיר מדהימה ביופייה, מלאה בבניינים מפוארים הבנויים בסגנונות שונים, בגנים ציבוריים מוריקים עטויי פסלים, מקומות בילוי בכל פינה, קניונים, ומועדונים שלא היו מביישים אף בירה מערבית.

 

רוסית שפה קשה

למרות שהשפה הרוסית נשמעת לאוזן הישראלית כמשהו טבעי ולא זר - ללמוד לתקשר בה זה כבר משהו אחר לחלוטין. כמי ששפה זו לא הייתה שגורה בפיו אין מדובר במלאכה פשוטה. כל קנייה בשוק, כל שיחה עם בעלת הבית, כל שאלה פשוטה ברחוב הופכת למטלה קשה להשגה לעיתים בלתי אפשרית. אני עדיין לא שוכח כיצד בתקופה הראשונה בתחילת שנת הלימודים הראשונה, הייתי ממשיך לנסוע עם מונית השירות עוד כמה תחנות עד שמישהו היה מבקש לעצור רק משום שלא ידעתי כיצד הגיד לנהג לעצור בצד..

 

האוניברסיטה

האוניברסיטה לרפואה של אודסה, ממש כמו שאר העיר, היא קומפלקס ישן. מדובר במבנים מדהימים ביופיים הבנויים, לשם השוואה, בסגנון בית הספר המוצג בסרט "הארי פוטר", פסלים, עמודים יווניים, מדרגות אין סופיות. במבט ראשון נראה מאיים אם כי עם הזמן, כמו לכל דבר, מתרגלים.
הישראלים באוניברסיטה מתחלקים לשתי קבוצות: אלה הלומדים בשפה האנגלית, כמוני, ואלה, דוברי השפה הרוסית מבית, אשר לומדים בקבוצות דוברות הרוסית.
באוניברסיטה ניתן ללמוד רפואה כללית, רפואת שיניים ופרמקולוגיה כאשר רק המסלול של רפואה כללית מוצע גם בשפה האנגלית.
יום טיפוסי בחייו של סטודנט מתחלק בין שעות ארוכות של לימוד באוניברסיטה ובמרפאות ובתי החולים שלה, הפזורים ברחבי העיר ובמתחם האוניברסיטה עצמו, אך בעיקר בלימוד עצמי בבית.

 

המורשת היהודית

הקהילה היהודית בעיר שהייתה בעבר מעוז יהודי פורח נשארה גדולה באופן יחסית וחמה מאוד. בית הכנסת של חב"ד וקהילת חב"ד התומכת בעיר הפכה במהירות למשפחתנו השנייה. דווקא החיים בגולה הם שמזכירים לנפש הישראלית החילונית את יהדותה והם שמחברים אותה בחזרה לשורשים שלה.

 

להיות ישראלי בחו"ל
 להיות ישראלי בחו"ל זה תמיד סוג של שגריר, כלומר, מול 4.000 סטודנטים ממדינות ערב, ממלזיה, מהודו ואף ממדינות מזרח ומערב, מול מרצים מקומיים ומול על מי שבא עימך במגע שבאמת ובתמים מתעניינים במקום שממנו אתה בא. מפגשים רבים, רובם מקריים, עם סטודנטים ממדינות ערב אשר לראשונה בחייהם פוגשים ישראלי פנים מול פנים ודי מתפלאים אחרי שנים של שטיפות מוח ותעמולה מסיתה לאן נעלמו הקרניים של השטן הישראלי. פעמים כה רבות נשמעות שאלות כמו:"כל הישראלים הם כמוך?", או "אז למה אמרו לנו את מה שאמרו ?" או "למה אז שלא נעשה איתכם שלום ?"....

 

למי שמחפש מעט תחושה של ישראל העיר אודסה מוצפת בדוכני שווארמה ופלאפל, חלקם משובחים באופן כזה שעולה על הרמה הרגילה במחוזותינו אנו. למי שמחפש להרגיש יהודי במרכז העיר שני בתי כנסת ומאחוריהם שתי קהילות יהודיות פורחות. למי שמחפש אטרקציות לבל ישכח כי המדובר בעיר תיירות אשר פונה לתיירות פנים וחוץ, המקבלת תיירים בדרך הים והאוויר על בסיס יומי ומלאה במקומות בילוי מכל הסוגים ולכל כיס.

 

למי שעוד לא התייאש מלחלום, למי שעוד חולם להיות רופא, למי שמבין כי הסיכוי להגשים חלומו בישראל מתרחק...כמו שכתוב: "אין נביא בעירו.." – ברוכים הבאים לעיר אודסה.

 

צור קשר עם נציג ODESSA STATE MEDICAL UNIVERSITY בישראל

 

 

קישורים נוספים:

 

 

 
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה


 1.  אני ממש מזדהה עם מה שכתבת..  -  סטודנט לרפואה בחו"ל 27/11/2006
 2.  כל הכבוד!!  -  אורי ריסליק 27/11/2006
 3.  למי שיש שאלות יכול לפנות גם אלי למייל  -  סטודנט לרפואה באודסה 21/02/2008
 4.  דואר אלקטרוני שלי > Kobi.div@gmail.com  -  סטודנט לרפואה באודסה 21/02/2008
 5.  לצערי לא הכל ורוד!  -  מישהו עם ניסיון 21/02/2010
 6.  לא להרשם  -  אף אחד 07/03/2010
 7.  זבל של מקום, שלא תעיזו להגיע לשם  -  אחד שיודע 04/10/2010
 8.  לימודי רפואה באודסה  -  זאב 01/12/2012
 9.  הי  -  שני 22/12/2016
 10.  מידע בנושא לימודים  -  טל 17/01/2017


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים