חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  לא (עוד) עיר אירופאית   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

לא (עוד) עיר אירופאית

פירנצה בעיניו של איתן לרר - סטודנט ישראלילא  (עוד)  עיר אירופאית

העיר הזו מלאה עובש, קירותיה עמוסי גראפיטי,  ובכל פינה עומדים פליטים מהעולם השלישי ומציעים את מרכולתם. העיר הזו עייפה, תושביה בורחים ממנה, וברחובותיה מצטופפים רוכלים וזבנים אפורים הרודפים אחר התיירים המגושמים מפינה אל פינה.

 

העיר הזו היא ממלכת הרנסנס, שילוב של תרבות מודרנית ושל פלא ארכיטקטוני שאין כדוגמתו. ברחובותיה פסעו האנשים האחראים ללידתה המחודשת של תרבות המערב. ארמונותיה הפכו אבטיפוס למשכנות הפאר של משפחות המלוכה האירופאיות גם כיום.

 

תושבי העיר הזו מסוגרים, חשדנים, עייפים ממיליוני התיירים שחודרים לכל פינה ולכל סמטה. הם אינם מסבירי פנים, ולעיתים אף קרים ורגזניים. הם שומרים על הקבוצות החברתיות של רובעי העיר כמו על כתות מסתוריות ואליטיסטיות.

 

אנשיה של העיר הזו הם שריד אחרון לחברה אירופאית בורגנית קלאסית. הם מנהלים את חייהם בשקט, ללא יומרות ומשמרים את מסורתם בקושי רב אך בחרדת קודש. הם נוחים לצחוק, לבלות, לאכול, ונושאים את גאוות היחידה הפלורנטינית כחלק מסיפורם האישי והקולקטיבי.

 

אמנות פירנצה היא סיפור פריחתו המחודשת של האדם המערבי. ההיחלצות המייגעת מתוך העולם האפלולי של ימי הביניים, אל תוך עולם שבו האדם ממוקם במרכז, הן מבחינה פילוסופית והן מבחינה אמנותית. בנוסף לאיכותן המופלא, יצירות האמנות המוצגות במוזיאוני העיר הם עדות לתפקידה של האמנות בתקופות בהן חלון הראווה של הממשל הציג לראווה פסלים, ציורים ומבנים להתפאר.

האמנות של פירנצה יושבת כמשקולות משתקות על רגליה. חוסר היכולת, הרצון והתעוזה להתמודד עם העבר מותיר חלל גדול ביצירה של ימינו, אליו נשאבים אמנים אבודים המנסים לענות על צרכי התקופה בלשון אבסטרקטית נטולת כיוון ופואנטה. הדואליות שנוצרת בכוורות היצירה הפלורנטיניות, מגבירה את תחושת ההערצה והגאווה של העבר אל מול חוסר האונים של ההווה.

 

העולם העסקי של פירנצה נרמס על ידי גלי גלובליזציה ענקיים, המרסקים באמצעות סניפים גדולים של "איקאה" ומקדונלדס" את בתי המלאכה הקטנים של נגרים המשמרים מסורות של מאות שנים. המאכלים הטיפוסיים של המקומיים מאבדים אטרקטיביות אל מול הפלישות, הן ממערב והן ממזרח של ההמבורגר והשווארמה. הסוחרים הזעירים של פירנצה לא ידעו להעמיד שוק מקומי יציב המתאחד ברגעי הצורך, על מנת להדוף את הפלישה הדורסת של  הטיטאנים.

 

בעולמה העסקי של פירנצה ניתן עדיין למצוא חנויות ללחם, לבשר, למוצרי חלב, לירקות ולפירות. ברבעים מסוימים של העיר עדיין שוררת אווירת קניות מיוחדת המעניקה חוויה כפולה, הן בקניית המוצר והן בריטואל החיפוש ובשיחה עם המוכרים. בין סמטאות העיר ניתן עדיין לשמוע שיחות ארוכות על טיבן של מגבות, סבונים, גבינות ומכשירי חשמל ביתיים בין לקוחות רגועים ומוכרים המכירים את מרכולתם ולא רק את מחירה.

 

בפירנצה כמאה וחמישים אלף סטודנטים. סטודנטים המעשירים את עולמם באורך כפול ומכופל מכל סטודנט אחר בעולם, שכן בשהותם בעיר נימיהם סופגים את רוחותיהם של דנטה, פיקו דלה מירנדולה, סוונרולה, פיצ'ינו ואחרים. סטודנטים אשר סופגים את הקווים הארכיטקטוניים של ברונלסקי, גיברטי, וארכיטקטים נוספים אשר אומץ ליבם להעיז שינו את פני העולם ללא היכר. לא משנה מה לומד הסטודנט, נוכחותו בעיר מבטיחה לו ערך מוסף הניתן להשגה בערים מעטות בעולם.

סטודנטים אלו סובלים ממחסור בדיור נאות, מיחס מתנשא מצד התושבים המקומיים, ממערכת תשתית רעועה ותוכניות לימוד מיושנות. הסטודנטים נתקלים בפרופסורים הנהנים ממוניטין שמקורו באינרציה של מאות שנים ולא בפרי עמלם שלהם. הסטודנטים מחפשים דרך לבלות את זמנם החופשי בין מיליוני תיירים, הזוכים לתואר יקירי העיר על חשבונם של הלומדים.

 

בפירנצה ערב רב של אנשים. ההזדמנות הנדירה לפגוש באנשים מכל קצוות העולם, המתחלפים בקצב מסחרר היא אולי התופעה המרתקת ביותר בעיר. האדם החי בפירנצה מתרגל עד מהרה לראות בכל פינה נציגים מארבע כנפי תבל על צבע עורם, צורת עיניהם ושפתם השונה. 8 מיליון תיירים! מדינת ישראל ושליש. כל השנה, בכל מקום.

 

 בפירנצה, המהגרים לא חוקיים, רובם ממדינות העולם השלישי, מנסים להרוויח את לחמם אך גם להפיג את תסכולם על מר גורלם הלא שיוויוני. בשעות הלילה המאוחרות, בכיכרות היפים ביותר של אירופה ניתן למצוא קבוצות שלמות של מהגרים בעלי עיניים מלאות זעם ותחושת ניכור. רבעים שלמים של העיר כבר אבדו מזמן לסינים, למרוקאים, לאלבנים וכיו"ב. הגזענות מתערבבת בפציפיזם ובשאיפה לשלום עולמי ושוויון, הערבית באיטלקית, הסינית בערבית, ותחושת ניכור הם פצצת זמן מתקתקת באוויר.

 

למרות שפירנצה היא כבר לא "עוד עיר אירופאית", היא כן עיר אירופאית בתקופת משבר. סכיזופרניה קשה תוקפת את ערי אירופה המערבית המנסות לחלץ עצמן מעבר קרוב מביך אל עתיד קרוב מתקן ומבטיח, באמצעות חזרה לעבר רחוק מזהיר.

 

יהיה קשה מאוד למצוא את המידע הזה במדריך תיירות, אבל לכל מי שמתכנן נסיעה לפירנצה שלוחה המלצה חמה לחפש את התופעות הנ"ל. לבני תקופתנו קיימת הזדמנות בלתי חוזרת לחיות נתח היסטורי מרשים וחשוב גם בפרספקטיבה של מאות שנים. ניוונו של העולם המערבי כפי שהכרנו אותו במאה הקודמת, אל תוך מציאות חדשה שאת תווי פניה אין איש יכול לנחש אלא רק לחזות בסבלנות ולמצוא את הטוב והרע בשני העולמות.

 

פירנצה היא זיקית ערמומית המשנה את צבעה בכל פעם שהשמש משנה את זווית קרניה. כל בניין בה זוכה לדקת התהילה שלו פעם ביום. השהות בה אינה משאירה אף אדם אדיש. לטוב או לרע, תהפוכות הנפש אותן העיר הזו מסוגלת להעביר לדייריה, אינן נופלות ממסע לגילוי עצמי בהודו, או טיול להתרוממות רוחנית בדרום אמריקה.

 

מסקנה נחרצת, סעו, ומהר. סייג מתבקש, משך השהות משתנה מאדם לאדם.

 

צרו קשר עם אוניברסיטאות באיטליה

 

קישורים נוספים:

מידע על לימודים באיטליה

פורום לימודים בחו"ל
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה 1.  בעקבות שלושה חודשים בעיר  -  אריה וג'רפה 16/01/2007
 2.  איתן לרר מקשקש בלי סוף,אף פעם לא לקחת אותו ברצינות  -  ש"ג 25/02/2008
 3.  אנחנו עושות שיחות סקס חמות ולוהטות ושיחות ארוטיו  -  שירן 12/05/2020


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים