חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  לודג' טראקאיה על שפת האמזונס וקיימן אחד   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

לודג' טראקאיה על שפת האמזונס וקיימן אחד

מגיעים לג'ונגללודג' טראקאיה על שפת האמזונס  וקיימן אחד

בשדה התעופה מקבלת את פנינו אלוירה רוזנברג(לא יהודיה), אשת הקשר שלנו , עם ג'יפ מיצבישי ירוק. מזג האויר 37 מעלות , עם לחות של 80% . נכנסים לאווירה

נוסעים ברחובות העיר לביתה של אלוירה. ארוחת צהרים ביתית ופגישה ראשונית עם שתי בחורות מהפרוייקט מלודג "שלנו", שיצאו לעיר לקנית תרופות. אנחנו מנסים לדלות אינפורמציה על המקום, האנשים, האוכל והעבודה המחכה לנו במקום.

 

בשעה 0400 אחה"צ אלוירה לוקחת את ארבעתינו למזח, שם מחכה לנו סירת הקאנו של הלודג. העמסת המזוודות בכלל לא פשוטה . הדרך לקאנו עוברת על פני חמישה קנואים המשמשים כמדרכה לקאנו שלנו. והציוד שלנו שוקל בלי עין הרע. עברנו גם מכשול קטן זה ואנו מוכנים לשיט ראשון על פני האמזונס כשפנינו לחוה האקולוגית בה נשהה כשבועיים.

 

שטים כשעה, כשהמים מסביבנו חומים מאד, מפאת הגשמים הרבים היורדים באזור. בדרך רואים כורי זהב המחפשים זהב בנהר. לפני 10 שנים  ניתן היה לראות מאות כורים לאורך הנהר .הרבה זהב היה באזור. כיום כמויות קטנות מאד ולכן גם מספר הכורים קטן .

הגענו ללודג "שלנו" – טראקאיה. את פנינו מקבלת ריצ'ל, אם הבית המובילה אתנו ל"ארמון " הקטן שיהיה ביתנו בשבועים הבאים. צריף עץ , מיטה ומעליה כילה , שירותים ומקלחת! איזו הפתעה נעימה! וערסל... המים קרים אך למי איכפת. ממש חמישה כוכבים!

 

אנו שמים את חפצינו ומיד יוצאים לסיור בחוה עם ריצ'ל.  בחוה שוהים בעיקר בעלי חיים, שהוחזקו על ידי אנשים פרטיים כחיות מחמד ועם בגרותם נמסרו לאנשי החוה . אנשי המקום, מכינים אותם לחזרה לטבע. מוחזקים גם בעלי חיים מתוך מטרה להרבות אותם מכיון, שהם הולכים ונעלמים בסביבתם הטבעית. שמענו גם על פרויקט הפרפרים,שהוא נסיון להרבות שני סוגי פרפרים המצטיינים בגודלם וביפים מתוך מטרה להדריך את התושבים המקומיים בגידול פרפרים  לצורך מכירה לתיירים. ויש פרויקטים נוספים שעדין לא נחשפנו להם.

 

ארוחת ערב יוצאים לאכול כולם בשעה 1900 בחדר אוכל.

 

על הקיר תלוי סידור העבודה למחר ובו משובצים כל המשתתפים במטלות השונות. אותנו שיבצו ביום הראשון בעבודות תחזוקה במרכז הצלת החיות.

מחר , נצא ליום העבודה הראשון עם מגפים אותם קנינו במיוחד בשוק כיוון, שכמות הגשם הגדולה היורדת באזור גורמת לשבילים להיות מבוצבצים כהוגן.

 

19.3 – יום שישי

השכמה עם אור אחרי לילה  של שינה מצוינת מתחת לכילה המכסה את מיטתנו. נורא חם ולח אך מתרגלים.  בלילה שמענוי קולות רמים של ציפורי ג'ונגל. קצת מפחיד . מתרגלים...
 מים בבוקר לא היו אז עשינו מקלחת צרפתית.
היום תפקידנו היה להכין ולהאכיל את החיות שבחווה האקולוגית. המנחה לביצוע משימה זו היתה ג'ניפר, ביולוגית במקצועה. שעה של הכנת האוכל ועוד כשעתיים של חלוקתו  . פעם ראשונה שאנו נכנסים לכלובים. אורי כמובן הרבה יותר חופשי ומשוחרר בביצוע המשימות האלו ואני, כנראה שאשתחרר פה מלא מעט פחדים. בכל מקום אנו מקבלים הסברים מה, שעושה את העבודה הרבה יותר כיפית.

בערב – הולכים להרצאה בבר של המקום.  ראול,בוגר תואר ראשון בביאולוגיה ואיכות הסביבה, אחראי בחווה על הצד המקצועי של הטיפול בבעלי החיים. עבודת הגמר שלו עוסקת בשיקום אוכלוסית קופי העכביש באמזונס. היה מענין מאד.
ארוחת ערב ומסיבת פרידה מאחת הבנות שעוזבת מחר.


20.3. בוקר יום שבת

שעה 0700 בבוקר. אנו שטים בסירת הקאנו עם כ-20 משתתפים עמוסי תיקים לכביסה ,   כשפנינו לעיירת המחוז- פוארטו מולדנדו . במהלך השייטו רואים לפתע על שפת הנהר קרוקודיל מסוג קיימן. גוונו זהב. כמה טוב שהוא על החוף ולא על סירת הקאנו שלנו. שימו לב לפרפר שעל אפו (קרוקודיל אקולוגי...)
מתמקמים במלון. מזגן , מים חמים, אינטרנט ואין יתושים!!!! העיירה, לעומת זאת מכוערת וממש מקלקלת את השם הטוב שנתנו לפרו. טוב שאנו שוהים בחווה רוב הזמן(למרות התנאים הקשים).
אחרי נסיון קלוש לדבר עם הארץ אנו מוותרים ויוצאים למסור כביסה לניקוי ומשם ממשיכים לשוק. מלוכלך נורא אבל מצאנו כל מה שהיינו צריכים ואפילו במחירים טובים.
חייבים לקנות עוד חולצות עבודה (80% לחות דורשים החלפת חולצות פעמים ביום!)  . קצת פירות, מים ונפגשים לארוחת צהרים עם כמה מנערי ונערות החווה. מסעדת פועלים זולה אך טובה.
מדי פעם מטחים של גשם חזק, שאינם מקררים את האויר כלל ומלכלכים עוד יותר את הרחובות המלולכים נורא..
חזרה למלון, למזגן, למקלחת ולבריכה.

 

תמונות

 

למידע נוסף - אנא מלאו פרטים אישיים 

 
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים