חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  שבוע אחרון בפרוייקט   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

שבוע אחרון בפרוייקט

מסע בג'ונגל וסדר פסח מקוצרשבוע אחרון בפרוייקט

יום ראשון, שעה 1500 , תחת גשם שוטף אנו נפרדים שוב מן העיירה פוארטו מולדנדו ושבים ללודג טאריקיה בעמק האמזונס הפרואני. סירת הקאנו עמוסה לעייפה בציוד ומצרכים , כביסה מתנדבים צעירים ואנשי צוות. אני בטוחה כי הפעם נטבע....
כיף לחזור לצריף הקטן והנחמד שלנו. עוד יומים, סדר פסח בלודג ומתחילים להתגלגל הביתה, לישראל.

 

29.3.10 – בוקר יום שני. אורי מצטרף למסע בג'ונגל שנקרא THE BIG LOOP. מסע של שש שעות שחודר עמוק לתוך היער וחלקו הגדול באזורי יער שמוצפים בביצות עמוקות. מטרת הטיול לעשות הכרות עם הביצות שביער ולהתנסות בהליכה ושחיה בתוך ביצות. כשליש מהדרך הלכנו בתוך מים, בחלקם מים עמוקים כשהדבר המרגיע זה שהמדריך הולך בראש הקבוצה ומנסיונו הוא יודע שלא מזומנים לנו מפגשים עם חיות מסוכנות. בעת השחיה נושאים את המגפים בידים והשחיה בבגדים היא די קשה. באחת הביצות אחד הצעירים התחיל לטבוע , כנראה שנתפסה לו הרגל בשורש מתחת למים והדבר הכניס אותו ללחץ. שני חברה שחו אליו וחילצו אותו.

 

ביקרנו גם במכלאת יער  שלתוכה אמורים בימים הקרובים לשחרר את קופי העכביש שבחוה כשלב אחרון לפני שחרורם הסופי. במכלאה זו יאפשרו להם להתרגל ליער שמסביבם ועדין יאכילו אותם עד לשיחרורם הסופי. במשך היום הסרנו את הנעלים כמאה וחמישים פעם!!!!

אני לעומת זאת החלטתי לוותר על הטיול הזה והסתפקתי רק בצילום של כל הקבוצה ביציאה ובסוף המסלול. ולשמחתי גיליתי שאף אחד מהם לא חסר.  אורי אמר שטוב שהחלטתי לא להצטרף .

בזמן שהם טיילו, עם המומחה לבעלי החיים, ראול ועוד שתי בנות  האכלנו וניקינו את כל כלובי החיות. מחר מגיע  לטאריקאיה  צוות צילום של  ה BBCוהמקום עובר ניעור רציני. ממש מסדר המפקד!

 

בערב ערכנו סדר פסח מקוצר וסמלי לכל המשתתפים והסגל. הכנו על הגריל מצות, ביצים קשות ויין. אורי סיפר את סיפור יציאת מצרים באנגלית, טבלנו אצבע ביין לזכר עשר המכות, הטמנו אפיקומן ולמוצאת המאושרת נתנו מתנה. המצות נזללו עד הפירור האחרון וכלם מאד נהנו ובאו לומר תודה על הערב המרגש. ואנחנו הרגשנו שלמרות ההחמצה המשפחתית, היתה לנו פה חויה שבוודאי נזכור כמיוחדת ושונה מכל שאר השנים.

מחר יום אחרון שלנו פה ועל פי מנהגי המקום ביום האחרון של כל משתתף יש באפשרותו לבחור היכן הוא רוצה לעבוד. בחרנו. ובוודאי יהיה כיף כך לסיים.

 

תמונות

                                                  

30.3.10 – אנו משכימים בשעה 0500  ויוצאים לתצפית אחרונה מהמגדל הבינוני הנמצא בחוות הנסיונות לגידולים חקלאיים. לשמחתנו, אתנו בקבוצה ריצ'ל, המומחית לציפורים ועוד שני משתתפים רציניים ביותר וביחד אנו עוקבים אחרי הציפורים , מזהים, רושמים ומצלמים מעט.
ארוחת בוקר – הפעם פירות . איזה כיף! ויציאה למשימה השנייה בה בחרנו. איסוף מלכודות הפרפרים לצורך הצבתם במיקום אחר ביער. הפעילות מאפשרת לנו לטייל בפעם האחרונה ביער הגשם. שעתיים וחצי של טיול, אין סוף פטריות מסוגים שונים, פרפרים וחרקים. המדריך שלנו ,ג'יגו הוא יליד האזור ומתמצא היטב גם בצמחי מרפא. בעזרתו נחשפנו לבית מרקחת שלם הנמצא ביער.
ארוחת צהרים , מנוחה ומשימה שלישית. אני בחרתי להכין עוגיות לקופים. הייתי שמחה להיות קוף ליום אחד. הכנו עוגיות גרנולה עם המון סוגים של קמחים, ויטמינים , בננות וסוכרים טבעיים, כשהכל מדוד ושקול עד לגרם האחרון. זו פעם ראשונה שהם יקבלו עוגיות אלו. יהיה מעקב אחרי כמות העוגיות, התנהגותם במהלך היום והפרשותיהם. בקיצור, הטיפול פה ממש מקצועי.

אורי היה אמור לעבוד בכלוב הקופים החדש ולסיים את בנייתו אך כבר בהתחלה נפתחו שערי שמיים וגשם חזק מאד החל לרדת. הקבוצה מיד התעשתה והחליטה שאם לא עובדים אז משחקים כדוררגל בגשם. אורי חזר לשנות העשרים שלו והרביץ משחק עם הצעירים בגשם סוער, במגרש מבוצבץ היטב כשכל הצופים מסביב מתפוצצים מצחוק מהמחזה הרטוב.

ארוחת ערב אחרונה שבסופה התכבדנו בעוגה שנאפתה לכבוד הנפרדים מלודג' טאריקאיה.

 

תמונות

 

אנו מסכמים לעצמנו שבועיים אלו כחוויה ענקית  המתאימה כל כך לסיים את המסע שלנו בדרום אמריקה, שהיה  רב גווני, מעשיר, מרתק, מלמד , לעיתים עוצר נשימה.

 

להתראות בחיים האמיתיים!!!!

אורי ומירהלה

 

למידע נוסף אנא מלאו פרטים נוספים
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים