חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  לימודים באיטליה   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

לימודים באיטליה

מפירנצה באהבהלימודים באיטליה

השבוע פגשנו את איתן לרר המנהל המקצועי של המכינות הקדם אקדמיות של Study Italy  שמתקיימות במהלך כל השנה בעיר היפיפייה, פירנצה.  איתן מתגורר באיטליה כבר למעלה מעשר שנים והוא הגיע לארץ לחופשת מולדת קצרה שבמהלכה הוא גם נפגש עם סטודנטים ישראלים המעוניינים ללמוד באיטליה.


 

איתן, עשר שנים זה תקופה לא קצרה באיטליה...איך הכל התחיל?
אחרי הצבא נסעתי לחופשה קצרה באיטליה לבקר קרובת משפחה.  משם הדברים התגלגלו בלי לתכנן יותר מדי. לקחתי קורס באיטלקית וכנראה שנוצר משהו ביני לפירנצה, לא הייתה שום תכנית לטווח ארוך. גם ההרשמה לאוניברסיטה הייתה משהו אינסטינקטיבי. היום אני יכול לפרש את זה בכל מיני דרכים, אבל כנראה שהאינטואיציה לא הטעתה אותי. אותה קרובת משפחה אגב, הייתה מיה, בזמנו היא למדה עיצוב גרפי ואחר כך אנימציה. בשלב הזה, היו שהיא הייתה "האשמה" העיקרית בהגעתי לאיטליה, סחבתי אותה להרפתקה של הקמת החברה לייעוץ וליווי סטודנטים. מאז היא "סוחבת" אותי.


 

ולא היה קשה להתחיל ללמוד שפה חדשה וללמוד באוניברסיטה?
אני אשקר אם אגיד שהיה קל. אם היה מישהו שיכוון אותי באותה תקופה הכול היה קורה הרבה יותר מהר ויותר מסודר. זה נשמע טיפשי, אבל דברים בנאליים כמו מספר טלפון של מזכירות, מוסדות של האוניברסיטה, קריאה מסודרת של תכנית לימודים וכו', כל אלו היו דברים שלמדתי בדרך הקשה. יכולתי לחסוך הרבה זמן. זו הייתה גם הנקודה בה עלה בי הרעיון להקים גוף שיסייע לסטודנטים.
איטליה מבחינה אקדמית היא מאוד מאתגרת ומלאת תוכן. אבל לרוב הסטודנטים הזרים זה כמו להיכנס לסופרמרקט עם אינסוף מוצרים במחירים אטרקטיביים, רק שכל המדפים פונים לקירות ולא ממש רואים אותם.

 

אם כך, מה באמת הדברים החשובים שצריך לדעת מי שרוצה ללמוד באיטליה?
הדבר החשוב ביותר הוא השפה!!! הפילוסופיה שלי בעבודה עם סטודנטים היא לתת חכות וללמד לדוג. והשפה היא החכה הטובה ביותר "לדוג דגים" באיטליה. סטודנטים רבים שלי, כבר במהלך המכינה מתחילים "לנדנד", "ולהציק" עם שאלות על כל מיני דברים שהם קראו באינטרנט או שמעו מאחרים. הם רק שוכחים שהם למעשה קראו את הדברים באיטלקית או דיברו עם אנשים באיטלקית. זה מבחינתי אומר שאנחנו עומדים במשימה. שכירת דירה, מציאת עבודה, חיי חברה, והכי חשוב, התקדמות סבירה בלימודים, הכול מתבסס על ידיעת השפה.
והגישה הזו גם עובדת. עד היום יש לנו 100% הצלחה במבחני הקבלה באיטלקית.

 

ומה לגבי לימודי איטלקית בארץ?
אני נוטה להמליץ ללמוד את האיטלקית באיטליה. אני לא רוצה שיבינו לא נכון. מי שרוצה ללמוד איטלקית בשביל להקשיב לשירים, לראות סרטים, אולי לקשקש קצת באיטלקית, יכול ללמוד גם בצפון ניגריה. אבל הסטודנטים שלנו לא באים בשביל להעביר את הזמן. הם צריכים לעמוד במשימה מורכבת ולשאוף למצוינות. אין ספק, ואף אחד לא יכול להכחיש זאת, שבית ספר טוב לאיטלקית באיטליה הוא הנוסחה היעילה ביותר על מנת להוות בסיס ללימודים אקדמיים או מקצועיים באיטליה.

 

יש עוד יתרונות ללימודי הכנה באיטליה?
בוודאי! וכמה יתרונות מאוד ברורים. הראשון הוא ההיכרות עם איטליה לפני ההחלטה על לימודים שם. אנחנו מתעקשים על כך שכל הסטודנטים שלנו יגיעו למכינה לפני מועד ההרשמה למוסדות השונים. לא יעלה על הדעת שמישהו ירשם ללמוד, או במילים אחרות, להעביר שנים מחייו, בעיר שהוא לא ביקר בה מעולם, בארץ שהוא לא מכיר. רק בגלל שהוא ראה אתר אינטרנט יפה, או פרסומת טובה, או משמועה.
הרוב המכריע של הסטודנטים שלנו לומד להכיר את איטליה ואת השפה האיטלקית לפני שהוא מחליט היכן הוא יעביר את שנות הלימודים שלו, שנים חשובות ומכריעות בחיינו.

 

מה לגבי ההבדלים בין האוניברסיטאות עצמן?
באיטליה למעלה משמונים אוניברסיטאות, רובן ציבוריות. בכל אוניברסיטה עשרות פקולטות, בכל פקולטה עשרות מחלקות, בכל מחלקה עשרות פרופסורים ומאות סטודנטים. אפשר לעשות את החשבון לבד. מדובר על אלפי יחידות אקדמיות. לדרג ולהגדיר אוניברסיטאות זו משימה בלתי אפשרית המתאימה בדרך כלל לעיתונים בעלי אינטרסים כלכליים, או כל מיני פורומים בהם נותנים מקום לרכילויות ושמועות.
במהלך המכינה אני משתדל לחשוף את הסטודנטים לתכניות לימודים, מתעקש שיבקרו בעיר בה הם רוצים ללמוד וזהו. אחר כך במהלך הלימודים הסטודנט עצמו לומד להכיר את העולם האקדמי בו הוא נמצא, ובמידה וישנה אוניברסיטה עם מסלול התמחות מיוחד, בעיקר בתואר השני ואילך, הוא יכול לעבור אליה בהיותו מודע לכל הפרמטרים בנידון.

 

איך אתה מתמודד עם הבדלים בין הסטודנטים ועם הרקע השונה שהם מגיעים?
המכינות שבנינו במהלך השנים יודעת להכין סטודנטים בלי רקע קודם באיטלקית ובלי רקע במדעים.  יחד עם זאת, המכינה מותאמת לכל סטודנט אישית. מי שרץ עם החומר נדחף קדימה מי שמתקשה מקבל תגבור. ההתקדמות היא תמיד בקצב הסטודנט.  אני מבין שסטודנט שמגיע לאיטליה עושה צעד מאד חשוב ומשמעותי בחיים שלו, ואני מבין שזהו גם צעד כלכלי, ולפיכך אני מרגיש אחריות מאד כבדה להצלחה של הסטודנט.
זה לא תמיד פשוט, ולפעמים צריך להבין את הצרכים של הקבוצה כולה, אך בסופו של דבר אנחנו מצליחים לבודד כל סטודנט כעולם בפני עצמו ולהתאים את התכנית לו ואותו, כמה שאפשר, לתכנית. אני בטוח שהדבר לא פשוט. תכנית המכינה היא מורכבת ולא תמיד "זורמת", אבל מה שחשוב הוא שיש את הסטודנט ויש אותנו שמנסים ביחד להתגבר על הבעיות בשיתוף הצוות המקצועי של בית הספר כמובן.
 

אז למי אתה ממליץ להגיע למכינות שלכם באיטליה?
אין ספק שהמכינות שלנו לא מתאימות לכל אחד.  מדובר על לימודים מאד אינטנסיביים ורציניים. אנחנו מקפידים על נוכחות ולא נותנים לסטודנטים שלנו להתפזר.  הכיתות הה מאד קטנות, עד שמונה אנשים בכיתה, אני מפקח באופן שוטף ומקפיד על ההתקדמות של כל סטודנט ולכן, המכינות מתאימות לסטודנטים שמבינים את החשיבות של ריכוז, בגרות ורצינות ולא פחות מכך יסודיות ויכולת לעבוד בדינאמיקה של קבוצה קטנה. לעיתים דינאמיקה נכונה של קבוצה יכולה "לזרוק" קדימה את המכינה כולה ובמקרה הפוך להקשות.

 

כל היום יושבים ולומדים?
הלוואי שהיינו יכולים לשבת כל היום וללמוד. גם כשאנחנו עושים את זה, זה לא תמיד יעיל. העומס בלימודים הוא הדרגתי. מתחילים מלימודי איטלקית נטו. בתקופה הזו, שהסטודנטים שלי מכנים "גן ילדים", יש זמן ליהנות מפירנצה ומאיטליה. במהלך התכנית הלחץ מתגבר והופך להיות משמעותי. גם במקרה הזה אנחנו משתדלים להתאים אותו לפי היכולת של כל סטודנט.

 

נתקלת פעם בסטודנטים שהגיע למכינה והחליטו לא ללמוד באיטליה?
בהחלט כן!  המחשבה שכל אחד יכול לחיות וללמוד בכל מקום רק בגלל שמציעים לו בפרסום או בפגישת יעוץ היא אבסורדית. אני מאוד זהיר בייעוץ שאני נותן לסטודנטים ובדרך כלל עושה כל מה שאני יכול כדי שההחלטה תהיה של הסטודנט בלבד, אפילו לא ההורים, ומצייד אותו בכל הכלים על מנת שיגיע למסקנה הנכונה.
אנחנו ממליצים לכולם להגיע למכינת ניסיון באורך של 4-8 שבועות אשר במהלכה במקביל ללמידת החומר לבחינה והשפה הסטודנט יכול להחליט לבדו כיצד יראה עתידו האקדמי והמקצועי. אני רואה גם בסטודנטים המחליטים לחזור לארץ הצלחה לא מבוטלת. זאת אומרת שחסכנו מהם בזבוז רציני של זמן וכסף.
בזמן מכינות הניסיון אנחנו נותנים הרבה חופש לסטודנט ורק במידה והוא רוצה מייעצים או מפגישים אותו עם צוותים מקצועיים של בתי ספר או ממליצים על אוניברסיטאות לבקר בהן. זו בהחלט התכנית היחידה עליה אני יכול להמליץ בחום לכולם. במקרה הטוב, הסטודנט יפתח לעצמו מסלול אקדמי שישפיע ויעצב את חייו. במקרה הרע הוא חווה ארבעה שבועות, או יותר, של לימוד שפה באחת הערים האטרקטיביות ביותר בעולם. מה רע?

 

מה יש לך להגיד לסיכום?
הדבר הכי חשוב שאני יכול להגיד, אפילו שזה נראה קצת "משוחד" הוא להגיע לפגישות יעוץ וכמה שיותר. לא רק איתי, עם כל מי שמציע. אנחנו יכולים להבטיח שבפגישות הייעוץ שלנו, שאינן, וחשוב לציין זאת, פגישות מכירה או פגישות עסקים, אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים להציג את עצמנו ואת עולם הלימודים באיטליה ולא פחות חשוב מכך, להכיר את הסטודנט ולהבין בדיוק מה הוא רוצה לעשות ואיך.
ועוד דבר. חשוב מאוד להיות רציניים ומעמיקים בשלב ההתעניינות. לקחת מידע מכל מי שמוכן לתת, לערוך טבלות משוות, איסוף נתונים, לברר עוד ועוד, ובסוף להגיע להחלטה, עדיף, לאחר שהות באיטליה.

 

לפרטים נוספים על המכינה ללימודים באיטליה מלא פרטים אישיים
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים