חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  עידו - לימודי רפואה בפולין   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

עידו - לימודי רפואה בפולין

לומד בתוכנית ה 4 שנתית בפוליןעידו - לימודי רפואה בפולין

עידו  בן 30 , מגבעתיים . בוגר תואר ראשון בפקולטה לרפואת חירום מאוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע. סטודנט בתוכנית ה-4 שנתית ללימודי רפואה בשפה האנגלית בפולין .

מאז שהתחלתי את הלימודים בפקולטה לרפואת-חירום , באוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע , הבנתי שתחום זה מאוד מעניין אותי ולהיות פראמדיק  זה נחמד , אבל לא מספק ומאתגר מספיק . ולכן עם סיום לימודי התואר הראשון , כמו חברים נוספים שסיימו יחד איתי את הלימודים בפקולטה לרפואת-חירום  , החלטתי להמשיך ללימודי רפואה ולהגשים את החלום להיות רופא .

 

ביררתי לגבי האפשרויות ללימודי רפואה לבוגרי תואר ראשון במדעי-החים באוניברסיטאות בכל העולם ( ביניהן גם הונגריה , רומניה ואיטליה )  אך אף אחת מהאוניברסיטאות במדינות אלה לא יכלה להציע לי מסלול מסודר של 4 שנים כפי שיש בפולין ומיועד למעשה בדיוק לסטודנטים עם רקע לימודי קודם דומה לשלי .

 

במסגרת מסע דילוגים אינטנסיבי במספר אוניברסיטאות לרפואה באירופה ( ביניהן באיטליה והונגריה )  שכלל בירורים באוניברסיטאות ושיחות עם סטודנטים ישראלים משנים מתקדמות , בשניה שנחתתי בפולין הבנתי שזה המקום שבו אני רוצה ללמוד :

פולין זה המקום היחידי בו קיימת תוכנית 4- שנתית ברפואה בשפה האנגלית  התואמת את התוכנית האמריקאית ללימודי רפואה כפי שהיא בדיוק באוניברסיטאות לרפואה בארה"ב .

מאחר והתוכנית היא תוכנית אמריקאית ופועלת בשיתוף פעולה עם מספר אוניברסיטאות לרפואה בארה"ב ניתן לעשות חלק מהשנים הקליניות באונ' לרפואה בארה"ב , כמו-כן שיטת הלימודים והמבחנים היא זהה לזו הנהוגה בארה"ב ומטרתה להכין את הסטודנטים ( שרובם אגב מארה"ב וקנדה ) לקראת מבחני הרישוי האמריקאים . ( כחלק מתוכנית הלימודים הרשמית של האונ' ישנה הכנה לקראת מבחני הרישוי האמריקאים ברפואה ).

 

התואר ברפואה מפולין הוא תואר של האיחוד-האירופאי ובנוסף הוא גם מוכר בארה"ב גם ע"י ה"מועצות הרפואיות של מדינות קליפורניה וניו-יורק " שאילו ההכרות הבכירות ביותר של אונ' לרפואה בארה"ב . וכמובן שהתואר מוכר בישראל , ומאחר ושיטת הלימודים והמבחנים כאן ( מבחנים בכתב /" שאלות אמריקאיות" ) היא באוריאנטציה האמריקאית , גם יהיה לנו די קל לעבור את מבחני הרישוי הישראלים .

 כשהגעתי לראשונה לאוניברסיטה בפולין התרשמתי משיחות עם סטודנטים ישראלים משנים מתקדמות שהאנשים כאן נחמדים, אוירה טובה וסגל האוניברסיטה מאוד מראים רצון לעזור .

 

כעת שאני כבר סטודנט מן המנין וכבר נמצא כמה חודשים בפולין אני בהחלט מאשר את הדברים :  הלימודים העיוניים בקבוצות לימוד קטנות של 6-7 סטודנטים בכל קבוצה ( איתי בקבוצה לומד סטודנט ישראלי נוסף , סטודנט מאנגליה  ועוד 4 סטודנטים מארה"ב ) , והלימודים המעשיים במעבדות ( למשל באנטומיה ) הם בקבוצות של 3-4 סטודנטים בכל קבוצה .

התכנית ה-4 שנתית ברפואה היא מאוד עמוסה ואינטנסיבית - לומדים כמויות עצומות של חומר בפרקי זמן יחסית קצרים ונבחנים בכל שבועיים על מה שלמדנו עד כה בכל קורס . שזה אומר שלומדים באונ' מהבוקר עד הצהריים ואז ממשיכים ללמוד בספריה עד השעות הקטנות של הלילה. ובנוסף ישנם מצגות וסמינרים שצריכים להכין כחלק מהמטלות שלנו כסטודנטים לרפואה.

 

אני מעוניין לציין את היחס האישי וההשקעה של סגל האוניברסיטה בסטודנטים ( דבר שלא הייתי מורגל אליו ברמות האלה מלימודי הקודמים בארץ ) שהם תמיד זמינים ועוזרים לסטודנטים גם הרבה מעבר לשעות ההוראה הפורמליות של האוניברסיטה.

 

מבחינת חיי החברה ממש נחמד לי כאן: אני מתגורר במעונות הסטודנטים שנמצאים בתוך קמפוס האונ' לרפואה , כ - 90 אחוז מסטודנטים שלומדים איתנו הם מארה"ב וקנדה מה שנותן הרגשה של של ללמוד ולחיות בתוך " קולג' אמריקאי "  ( משהו בסגנון של הסרטים האמריקאים על חיי הקולג' על כל המשתמע מכך ... ) , בנוסף כמובן ישנם איתי עוד מספר סטודנטים מישראל ( תמיד טוב שיש חבר'ה שיבינו את הבדיחות מהבית ושיביאו משלוחי חומוס כשהם חוזרים מביקור בארץ ) . יש כאן המון אפשרויות לבילויי וחיים סטודנטיאליים תוססים במהלך כל השבוע  , וגם הספקתי כבר לצאת לדייטים עם מספר סטודנטיות מקומיות ...  

 

לימודי רפואה בפולין


 
 
 
 
 
 
 
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה 1.  כל הכבוד!  -  מיטל 21/02/2012
 2.  שאלה  -  innkka 19/06/2012
 3.  לעידו שלום רב  -  ניב כץ 17/12/2014
 4.  לעידו שלום רב  -  ניב כץ 17/12/2014
 5.  יצירת קשר  -  פאדי 14/08/2015
 6.  פרטים על התוכנית  -  בצלאל 13/09/2015
 7.  מעוניין מאוד לשמוע על התוכנית יותר בפירוט.  -  אורי 09/05/2016


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים