חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  בשבחי הישראליות   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

בשבחי הישראליות

למה בתי ספר מחו"ל מחזרים אחרי הסטודנט הישראליבשבחי הישראליות

סטודנטים ישראלים בתחומים רבים בהם MBA, רפואה, עיצוב ואחרים, מחוזרים ע"י מוסדות לימודים בחו"ל. מה הסיבות ואיך זה נעשה

בעידן האינטרנט, השיווק של האוניברסיטאות מחו"ל נעשה יותר נוח וזמין. למרות זאת, אין כמו מפגש פנים אל פנים ולכן מגיעים מנהלי השיווק של אוניברסיטאות רבות לארץ הקודש בכדי לפגוש את המתעניינים בלימודים בחו"ל ולספר להם על היתרונות של המוסד ומדוע כדאי להם ללמוד דווקא בו.
 
גם בעולם הטכנולוגי ועתיר המידע בו אנחנו חיים, עולה בהתמדה חשיבות המפגשים האישיים עם הסטודנטים. ככל שגדל מספר ערוצי המידע וככל שהיקף המידע ברשת האינטרנט מתרחב, גדלה חשיבות הקשר הישיר והבלתי אמצעי עם נציגי בית הספר.
המפגשים הללו תורמים רבות לסטודנטים ומסייעים לו בקבלת ההחלטות ובבחירת מוסד לימודים להשכלה גבוהה. באמצעות המפגשים יכול הסטודנט לחוש את אופיו של בית הספר, את יתרונותיו על פני מוסדות אחרים ואף את מידת התאמתו לבית הספר הזה - ולהיפך.
 
בכל קנה מידה, ישראל היא שוק נישתי ומספר המועמדים הפוטנציאליים ללימודים מתוכה קטן. ולמרות זאת, מגיעים לכאן נציגיהם של בתי ספר רבים מחו"ל, חלקם נחשבים ביותר, על מנת לנסות למצוא ולגייס סטודנטים ישראלים לשורותיהם. בין השאר, מגיעים לישראל נציגים של בתי ספר מאוסטרליה, מארה"ב, מקנדה  ומאירופה והם אינם חוסכים באנשים ובכסף על מנת לפגוש את המועמדים המקומיים.
 
אהרונה משכיל מנהלת מרכז הייעוץ בקרן חינוך ארה"ב ישראל מספרת כי  בתחום לימודי ה-MBA בארה"ב למשל, נחשבת ישראל לספק עיקרי של סטודנטים, יותר  מכל מדינה אחרת במזרח התיכון. הסטודנטים הישראלים נחשבים בעלי פוטנציאל הצלחה גבוה, בעיקר בשל השירות הצבאי שעשו. זה מקנה להם יתרון של גיל ובגרות ותכונות שרכשו במהלך השירות, ובהן מנהיגות, עמידה בלחצים, עמידה בזמנים ועבודת צוות. במוסדות רבים להשכלה גבוהה נחשבות תכונות אלה בעלות משקל רב יותר בקבלת הסטודנט מאשר ציוני הסטודנט בתואר הראשון .
 
גם הציון הממוצע במבחן ה- GMAT בקרב הסטודנטים הישראלים גבוה, יחסית לסטודנטים ממדינות אחרות. המבחן הוא  אחד הפרמטרים החשובים ביותר בקבלה לתואר הנחשק.
הסטודנט הישראלי בוגר יותר מעמיתיו בעולם, ענייני יותר ובעל מוטיבציה להצליח. הוא ממוקד יותר בלימודים וציוניו במהלך הלימודים לתואר גבוהים יותר. הוא דעתן ולא חושש להביע את עמדותיו, דבר שתורם להתנהלות השיעורים בבית הספר. פרמטר חשוב לפיו מדורגים בתי הספר הוא מציאת העבודה עם סיום התואר, וסטודנטים ישראלים מצטיינים בכך. 
 
נציגיהם של בתי ספר למנהל עסקים מארה"ב ומאירופה כמו Insead , Wharton, UCLA,London Business School , Harvard ,Stanford  ואחרים מגיעים לארץ מספר פעמים בשנה לכנסים שמארגנות חברות Access  MBA, QS או קרן חינוך ארה"ב ישראל.

( כנס MBA הקרוב שמארגנת הקרן יתקיים ב 21-22 ליולי) בתי ספר שהעמידו דורות של בוגרים ישראלים משתמשים בהם על מנת לייצג אותם בכנסים הללו.
 
בדומה לתוכניות ה- MBA  יש בעולם בתי ספר,שמספר הישראלים היוצאים אליהם גדול מאוד בהשוואה למספר התושבים בישראל. כך למשל בית ספר Marangoni היוקרתי לעיצוב, שמספר היוצאים אליו מישראל שווה למספר הסטודנטים היוצאים מכל המדינות הסקנדינביות גם יחד. בית הספר מוקיר את הנתונים ומעניק מלגות לסטודנטים ישראלים. לאחרונה אף הגיע נשיא בית הספר, שהוא מעצב אופנה מפורסם בעצמו, להרצות בפני המועמדים.
 
גם בבתי הספר לרפואה בהונגריה עומד מספר הישראלים על 35% מסך כול הסטודנטים לרפואה שלומדים בהם.  בבתי הספר הללו מציינים לשבח את רצינותם של הסטודנטים הישראלים ואת המחויבות שלהם ללימודים ולהצלחה.

לסיכום, גם אם מדינת ישראל היא מדינת נישה מבחינה מספרית, ולעיתים אף נתפשת כמקום בעייתי ורגיש, הרי שהסטודנט הישראלי נחשב בתחומים מסוימים כבעל ערך והוא מחוזר ע"י בתי הספר הזרים. 

 

מעוניין בייעוץ ללימודים בחו"ל 
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים