חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  אימון אישי מעיסוק פופולרי לתחום ידע אקדמי   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

אימון אישי מעיסוק פופולרי לתחום ידע אקדמי

לקראת הכנס השני הבינ"ל ב Coaching Psychology שיתקיים באוניברסיטת ת"א ב 6.9.12אימון אישי מעיסוק פופולרי לתחום ידע אקדמי

מקצוע האימון שקיים סה"כ כ 20 שנה הוא המקצוע השני בעולם בקצב התפתחותו לאחר מקצועות טכנולוגיות המידע והוא מתואר כתחום שמעצים את החוזקות האישיות, מביא לידי ביטוי את הפוטנציאל האישי של המתאמן וממקסם את ביצועיו.  כל זה נעשה תוך כדי פיתוח אסטרטגיה ממוקדת פתרון וקצרת מועד המיועדת לאפשר למתאמן לממש את החזון האישי שלו.

למרות ההתפתחות המהירה של תחום זה הוא זוכה ליחס מעורב בציבור הרחב ויחס עוין באקדמיה. אנשי אקדמיה אינם יודעים כיצד להתייחס לתחום חדש זה כיון שהמחקר בו הוא עדיין בחיתוליו והוא אינו נחשב לדיסציפלינה אקדמית.

 

מה סוד הקסם והרתיעה מתחום מרתק זה ?
אימון אישי הוא מקצוע ש"תפור" למאה ה21 ונובע מרוח הזמן. האימון היא פעולה ממוקדת-תוצאות ותכליתית שמטרתה לקדם את ההגשמה העצמית ומימוש הפוטנציאל האישי של המתאמן. בכך האימון עונה על צרכי התקופה של מיקסום הפוטנציאל האינדיבידואלי בצורה תכליתית ומהירה. הרתיעה נובעת לעיתים קרובות מחוסר הכשרה מתאימה ומספקת של מאמנים וגם מחוסר הגבולות של עיסוק זה כיון שאין הוא דיסציפלינה מדעית מוגדרת ולכן לא חלות עליו הנורמות והסטנדרטים של מחקר מדעי תקף.


על רקע זה התחילה להתפתח לפני קרוב ל 10 שנים מגמה בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת סידני בהנהגת ד"ר אנתוני גרנט ששואפת לחקור את האימון בכלים של מדעי ההתנהגות ולהרחיב את בסיס הידע הפסיכולוגי לעוסקים בתחום. כך נולד תחום האימון בגישה פסיכולוגית. זמן קצר לאחר מכן התפתחה מגמה של אימון בגישה פסיכולוגית באוניברסיטת לונדון והוקם האיגוד  הבינ"ל לאימון פסיכולוגי ISCP - International Society for Coaching Psychology  בראשות פרופ' סטיבן פאלמר. במקביל הוקמה ונוהלה בישראל  ע"י ד"ר ארנון לוי באוניברסיטת ת"א מסגרת ללימודי תעודה לאימון בגישת מדעי ההתנהגות. האימון בגישה פסיכולוגית מוגדר כגישה  לפיתוח הפוטנציאל האנושי והאישי ששואפת לפיתוח ולביסוס האימון כדיסציפלינה רב תחומית במדעי ההתנהגות, ושעושה שימוש מושכל, מקצועי, ונכון בטכניקות פסיכותרפיה ובידע פסיכולוגי.

 

בשנה האחרונה ייסד ד"ר ארנון לוי האיגוד הישראלי לאימון בגישה פסיכולוגית  IACP- Israel Association for Coaching Psychology שהוא חלק מהאיגוד  הבינ"ל. האיגוד יקיים ב 6.9.12 את החלק הישראלי של

הכנס הבינ"ל השני בתחום  Coaching Psychology   בהשתתפות אוניברסיטת ת"א ואנשי מקצוע מהאיגוד  הבינ"ל.


 

במקביל להקמת האיגוד  IACP ייסד ד"ר לוי את המכללה האקדמית CPA - Coaching Psychology Academy   שמקיימת שותפות עם אוניברסיטת מידלסקס בלונדון והמרכז הבריטי לפיתוח תוכניות לימוד אקדמיות וכך מתאפשר לראשונה בארץ להצטרף למועדון מצומצם ביותר של מוסדות אקדמיים בעולם שמאפשרים לימודים ל MA MPhil.  PhD. DProf.  ב Coaching Psychology. 

 

אפשר לומר שכיום   העולם של הקואצ'ינג נמצא על פרשת דרכים: גישות של קואצ'ינג מתחברות למגמות של הניו אייג' ולחיפוש של פיתרונות סינטטיים וטכניים. בספרי אימון רבים אנו שומעים סיסמאות כמו: "מה שתרצה תשיג", "חשוב טוב יהיה טוב", "חשוב טוב האמן בעצמך", "חשוב והתעשר" וכו' עצות אלה יש בהן לעיתים לא מעט חוכמה אך אין הן מייצרות שינוי בדפוסי ההתנהגות.    

אנשים רבים שבאים לתחום האימון ללא רקע במדעי ההתנהגות לא תמיד מבינים את המורכבות של תהליך השינוי שמצוי בליבם של האימון והפסיכותרפיה.
אימון לחיים עוסק בנפש האדם ובהגשמתו העצמית. גם כשזה נראה פשוט בנפש האדם לעולם לא נמצא פתרונות קלים. נפש האדם פועלת כמערכת מורכבת עפ"י עקרון הכאוס ונוצרים בה לעיתים קרובות פתרונות לא צפויים אך לעולם לא  פתרונות ליניאריים פשוטים.

 

ברוח זו תיכננו את הכנס שמציג מיגוון רחב של היבטים באימון הפסיכולוגי. 

מתוך גישה מבוססת ראיות ומושתתת על מחקר במדעי ההתנהגות. הכנס יתקיים בעברית אך ישתתפו בו אורחים מחו"ל מהחברה הבינ"ל ISCP. הכנס  מורכב ממספר הרצאות במליאה בשעות הבוקר, הרצאת אורח של פרופ' ברוורמן וברכות בוידיאו של פרופ' פאלמר נשיא האיגוד הבינ"ל וד"ר אנתוני גרנט מייסד תוכנית הלימוד האקדמית הראשונה באימון פסיכולוגי.
אחה"צ יתקיים מיגוון גדול של סדנאות, והרצאות מקבילות ופאנל מומחים שידון בבעיות האימון בעולם.   

 

לסיום אפשר לומר מספר מילים של כיוון שנראה ככיוון עתידי של התפתחות האימון הפסיכולוגי. נתחיל ממחקר: כיוון ההתפתחות המצטייר ממחקר הוא של מספר גדל והולך של מחקרים בתחום האימון לפיתוח אורח חיים בריא. דיאטה, ספורט וחיים בריאים. מספר המחקרים בתחום זה ואיכותם הולך וגדל ועובר באיכותו את המחקרים שנעשים בתחום פסיכולוגית הבריאות.

 

נראה שכיוון האימון הפסיכולוגי ילך ויתעצם. מתוך ים בתי הספר הפרטיים המגמה שנראית מצטיירת היא של התגבשות האימון כדיסציפלינה אקדמית של מדעי החברה. כפי שאמרנו כיום אפשרויות הלימוד האקדמיות לקראת תארים מתקדמים: תואר שני ושלישי באוניברסיטאות בעלות מוניטין הוא רק בתחילתו אך ישראל נמצאת כאן על המפה וכבר קיימת האפשרות לסטודנטים ישראלים להיות בראש החץ של מקצוע העתיד: אימון פסיכולוגי אקדמי. אפשר כבר היום להתחיל לראות שאימון לחיים יהיה במיטבו כשיתנתק מהשאיפה  לחשיבה חיובית סינטטית של גישות הניו אייג' ויתחבר לגישה הומניסטית-אקסיסטנציאלית מבוססת מחקר ונתמכת ע"י אסטרטגיות פרקטיות וממוקדות להגשמת החזון האישי.  

 

לרישום לכנס אנא מלאו פרטים אישיים Middlesex University - Coaching Psycology


 
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים