חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  לבשל פסטה באיטליה   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

לבשל פסטה באיטליה

נא להכיר - בית הספר לבישול איטלקילבשל פסטה באיטליה
מבלי לערוך סקר מדעי, יש להניח  שרוב האנשים מתארים לעצמם שאיטליה מרוצפת בבתי ספר לבישול. הפיצה והפסטה והמנדולינה המתנגנת ברקע של משחק כדורגל, אלו הם התמונות הראשונות, האינסטינקטיביות המתקשרות לאיטליה. קשה להאמין שבארץ המכתיבה את התפריט הבריא, הטעים, הרומנטי והפסטורלי, בית ספר לבישול יהיה מציאות נדירה.


ובכן כאלו הם פני הדברים. כמובן, ישנם המון מקומות המתקראים – Scuola di Cucina – בית ספר לבישול. אבל לרוב מדובר בשפים נחמדים המארחים במבנה לא גדול, מטבח עם ארבע או חמש עמדות בישול, המרכיבים מוכנים, התפריט כתוב מראש, ובמשך כמה שעות ניתן ליהנות מחוויית קולינרית צבעונית ומרגשת, אבל, והאבל הזה חשוב, זה לא בית ספר לבישול. בעברית ניתן לקרוא לכך  - סדנה. ישנם גם טיולי בישול, וערבי בישול, ובוקרי בישול ובישול לכל עת. אבל מוסד מסודר עם מסלולים מובנים, לימוד יומיומי והכרת המטבח האיטלקי במלוא מובן המילה, אין.


במלוא מובן המילה. זהו המפתח החשוב על מנת להבדיל מקומות רבים המכנים את עצמם בתי ספר לבישול לבין אקדמיה אמיתית. כמובן שהתיאור הנ"ל הוא מעט קיצוני, ובהרבה בתי ספר לבישול קטנים מתחבאים שפים גדולים עם ידע רב והשהות במחיצתם בהחלט מעשירה את המתבונן והמקשיב. אבל על מנת להבין את המציאות הקצת מוזרה הזו של לימודי המטבח האיטלקי יש לעמוד על תכונה אחת חשובה, מיני רבות, של המטבח האיטלקי.


בניגוד למטבח הצרפתי שהתפתח בקרב בית המלוכה והאצולה – מה שהעניק לעולם את אחד המטבחים העשירים, מפתיעים, עדינים ואלגנטיים כאחד – המטבח האיטלקי צמח בקרב עקרת הבית האיטלקית. (סלחו לי על משחק המילים הלא מתוחכם אך גם – בקרביה של עקרת הבית האיטלקית). המטבח האיטלקי הוא ביתי, הוא פשוט והוא מתבסס על מרכיבים איכותיים המגיעים אליו בדרך כלל מהסביבה הקרובה למקום המגורים.

 

שם המשחק - מקצועיות 

בחזרה לחיפושי הנואשים. לפני מספר שנים, בחיפוש אינטרנט אקראי, הגעתי לבית ספר קטן בשם – Università dei Sapori. בתרגום ישיר לעברית – האוניברסיטה של הטעמים.

בפגישתי הראשונה עם מנהלת בית הספר היא סיפרה לי שבית הספר הוקם במקור ע"י אנשי מקצוע מתחום המזון, בלי מסעדות, יקבים, מפעלים ליצור מזון, חקלאים ואנשי עסקים מהתחום. "היה מחסור רציני בכ"א בכל תחומי המזון, המשקאות וההסעדה, אז אנשי העסקים של אומבריה, (האזור בו יושבת העיר פרוג'יה) החליטו להקים מקום שיכשיר להם עובדים". ברגע ששמעתי את ההקדמה הקצרה הזו החלטתי שהגעתי למקום הנכון. אנשי מקצוע הזקוקים לכוח אדם מקצועי, מקימים מוסד מקצועי להכשרה מקצועית. ארבע פעמים המילה "מקצועי" בתיאור של מוסד לימודי מבטיחים דבר אחד – מקצועיות.

כמובן שעם השנים, תוך כדי שיתוף פעולה עם בית הספר גיליתי שלא טעיתי. Università dei Saporì הוא אחד המוסדות היחידים באיטליה המבטיח הכשרה בתחומי המטבח האיטלקי בכללותו, בעלויות סבירות ותוך כדי הבטחה שמה שלא תלמדו במסגרת בית הספר יהיה ביטוי ישיר של צורך מהותי של התעשייה אליה תרצו להשתייך.


ללקק את האצבעות

בינתיים בית הספר גדל ולקראת השנה הקרובה משיק לראשונה תכניות לימוד מיוחדות לסטודנטים זרים, בשפה האנגלית. הקורסים מתקיימים מספר מועט של פעמים בשנה, ובדרך כלל יש להירשם זמן רב מראש הקורסים מיועדים למי שמעוניין ללמוד את המטבח האיטלקי במלוא מובן המילה.

השנים הטיבו עם Università dei Saporì והיא ממשיכה לפתח את שיתופי הפעולה שלה עם שחקנים גדולים בתעשיית המזון האיטלקית והבינלאומית במקביל לפיתוח תכניות לימוד חדשות בכל הנושאים הקלאסיים של

 עולם הקולינריה האיטלקית. פיצה, קונדיטוריה, לחמים, גלידה, שוקולד ובישול איטלקי. 


כל זאת עוד לפני שהפסקתי לתאר את חבל אומבריה ואת העיר פרוג'יה, הנופים, הטעמים, ההיסטוריה והתרבות, אבל לזה כבר אני אשאיר את רוח היזמות והאתגר של כל אחד ואחת. לנסוע, לגלות, לטעום, ללמוד וליהנות.

 

לימודי בישול באיטליה

פורום לימודים באיטליה
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים