חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  מהי תוכנית ה MBA המובילה בעולם?   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

מהי תוכנית ה MBA המובילה בעולם?

איך יודעים, בעצם, מי הן התוכניות החזקות ביותר?מהי תוכנית ה MBA המובילה בעולם?

ישראלים רבים חולמים על קבלה לאחת מתוכניות ה-MBA המובילות בעולם. אבל איך יודעים, בעצם, מי הן התוכניות החזקות ביותר? 

בעולם קיימים עשרות גורמים המדרגים עפ"י פרמטרים שונים את חוזקתן של תוכניות MBA בולטות בעולם. בין הדרוגים החשובים נמצא הדירוג של מגזין Business Week, המבוסס בעיקר על סקרים בקרב מעסיקים וסטודנטים, הדירוג של ה- Financial Times המבוסס בעיקר על רמת השכר של הבוגרים, והדרוג של ה- Wall Street Journal המבוסס בעיקר על סקר מעסיקים. עם זאת, למוניטין הנבנה בציבור לאורך השנים עוצמה לא פחותה, ואולי גבוהה יותר, מעוצמתם של הדירוגים המשתנים אחת לשנה-שנתיים. ומי נחשבת לתוכנית החזקה ביותר עפ"י הדירוגים?

 

בשקלול של ששת הדירוגים המרכזיים ב- 10-15 השנים האחרונות עולה Wharton כתוכנית ה-MBA המובילה בעולם. עם זאת, מבחינת התדמית והשם לאורך עשרות השנים האחרונות, תוכנית ה-MBA של הרוורד נחשבת לשם החזק ביותר, אחריה תוכנית ה-MBA של סטנפורד, ואחריהן באה Wharton. התוכניות של Kellogg ו- INSEAD מצטרפות אליהן להשלמת 5 השמות החזקים בעולם בממוצע של שלושת העשורים האחרונים. 

 

מה המשמעות של כל הדירוגים האלה?

זה משפיע על משכורת לאחר הלימודים?מרבית הדירוגים תואמים במידה רבה את רמת השכר הממוצעת לאחר הלימודים. הדירוג של מגזין Forbes הוא הקיצוני ביותר בעניין הזה. הוא מבוסס על חישובי Return on Investment ומשווה את הכסף המושקע בתואר למשכורות הממוצעות בשנים שלאחר סיום התואר. המגזין מדרג את התוכניות לפי המהירות שבה מחזירים הבוגרים את ההשקעה הכספית בתואר. ביה"ס Tuck שבאוניברסיטת Dartmouth מוביל השנה את הדירוג הזה, ואחריו נמצאת Wharton. בשנה שעברה הובילו את הדירוג בתיה"ס לניהול של הרוורד ו קולומביה.

 

אילו עוד דירוגים משקפים את רמת השכר לאחר התואר?

הדירוג העולמי של ה- Financial Times מבוסס במידה רבה על משכורות הבוגרים ועל מידת עלייתן בשנים שלאחר התואר. לפי הדירוג הזה, Wharton נמצאת כרגע במקום הראשון, כאשר הרוורד, קולומביה ו שיקגו באות אחריה לפי הסדר. 

 

מה לגבי הזווית הישראלית? איך מדורגות התוכניות שלנו כאן?
למרבה הצער אין כרגע תוכנית MBA ישראלית המדורגת בין 100 המובילות בעולם עפ"י הדירוג העולמי של ה-Financial Times. אני מעריך שבשנים הקרובות תהיה תוכנית MBA ישראלית שתצליח להשתלב ב-100 המובילות. ישראלים רבים באים מעולם ההיי-טק. יש תוכניות MBA שנחשבות חזקות במיוחד בהקשר הטכנולוגי?בהחלט. המגזין US News, שהדירוגים התחומיים שלו נחשבים לדומיננטיים מאוד בארה"ב, מדרג את MIT כתוכנית החזקה ביותר בתחום הניהול בסביבה טכנולוגית. אחריה מדורגות תוכניות ה-MBA של Carnegie-Mellon ושל אוניברסיטת טקסס.  

 

מה לגבי תחום הבנקאות, בו המשכורות לאחר התואר נחשבות לגבוהות ביותר? אילו תוכניות נחשבות לחזקות בתחום הבנקאות והמימון?

עפ"י ה- US News, מדורגת תוכנית ה-MBA של Wharton ראשונה בארה"ב בתחום המימון. גם תוכניות ה-MBA של שיקגו, NYU, קולומביה ו-UCLA נחשבות חזקות במימון. באירופה, תוכנית ה-MBA של London Business School נחשבת לחזקה ביותר בתחום המימון.  ואם כבר הגענו לאירופה – אילו תוכניות נחשבות למובילות שם ומה תחומי החוזק שלהן?3 התוכניות המובילות באירופה הן אינסאד, המדורגת בד"כ ראשונה, London Business School שלעיתים קרובות מדורגת שנייה, ו-IMD, המדורגת שנייה או שלישית בד"כ. בעוד ש- London Business School חזקה בתחום המימון, שתי האחרות נחשבות חזקות במיוחד בתחום הניהול והאסטרטגיה. התוכנית של IMD קשה מאוד בקבלה, כיוון שמתקבלים אליה פחות מ-100 סטודנטים בשנה. הגיל הממוצע של המתקבלים גבוה יחסית (סביב ה-30) והמסלול עצמו נחשב למפרך במיוחד.  

 

אם הבוגר חושב לחזור לארץ - האם המעסיקים הישראלים מודעים לדירוגים של התוכניות השונות?

בסקטורים כגון הון סיכון, בנקאות, ייעוץ והיי טק, מעסיקים ישראלים רבים מודעים לשמות המובילים. בדרגים הבכירים יותר המודעות גבוהה יותר. היא עולה ככל שעוברות השנים ויותר בוגרים ישראלים חוזרים לכאן מצטרפים לדרגים הניהוליים בארץ.

 

אם התקבלתי לתוכנית המדורגת 30 בעולם – האם זה אומר שסיכויי למצוא עבודה לאחר התואר נמוכים?
בעולם מעל 8,000 תוכניות MBA. תוכנית המדורגת ב-30 המובילות הינה באחוזון העליון של התוכניות בעולם. מרבית הבוגרים הישראלים של תוכניות אלה עובדים בחו"ל לאחר הלימודים. רבים מהם משתכרים ברמה שאינה רחוקה מרמת השכר של בוגרי ה- Top-10 וחלקם מצליחים בטווח הארוך לא פחות מאשר בוגרי ה- Top-10. ייתכן כי תצטרך להיות אקטיבי יותר בחיפוש העבודה, וייתכן כי פחות חברות ענק יבואו לקמפוס "לצוד" אותך, אך סביר כי עדיין ייפתחו לפניך דלתות לא מעטות בעולם העסקים בחו"ל.  

 

ולשורה התחתונה... מהי המשכורת הממוצעת של בוגר אחת התוכניות המובילות בעולם?

השכר הממוצע של בוגר אחת התוכניות המובילות עומד על כ-110 אלף דולר בשנה הראשונה שלאחר התואר (כולל בונוסים). עם זאת, ישנם סקטורים (בנקאות, ייעוץ אסטרטגי) בהם הממוצע גבוה מכך וסקטורים אחרים (שיווק, תעשייה) בהם הממוצע נמוך מכך.

 

הכתבה באדיבות גילעם לוי מנהל שרות aringo.co.il

 

ייעוץ ללימודים בחו"ל

לימודי מנהל עסקים בארה"ב

לימודי מנהל עסקים בבריטניה

לימודי מנהל עסקים בקנדה

לימודי מנהל עסקים באוסטרליה
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה

 1.  תודה על הכתבה הנהדרת  -  יולי 21/09/2007


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים