חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  MBA בעשירייה הראשונה - זה אפשרי   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

MBA בעשירייה הראשונה - זה אפשרי

טיפים שיעזרו לך להתקבלMBA בעשירייה הראשונה - זה אפשרי
רק כמה עשרות ישראלים מצליחים בכל שנה להתקבל לעשרת תוכניות ה-MBA המובילות בעולם. גילעם לוי, מנהל השירות aringo.co.il , פרש בפנינו כמה טיפים קצרים שאולי יעזרו גם לך להיות ביניהם.

1. הכן אסטרטגיה!  שלבים בסיסיים של תהליך אסטרטגיה לדוגמה: רשום לפניך את הקריטריונים להערכת מועמדים שמשמשים את תוכנית ה-MBA שאתה פונה אליה (ניתן להיעזר באתר האינטרנט של התוכנית ובסטודנטים הפעילים בפורומי MBA). לצד כל קריטריון, הערך את המשקל שניתן לו. אחר כך, רשום מה אתה, כמועמד, יכול להציע בכל אחד מהקריטריונים הללו. אלו המסרים העיקריים שתרצה לשדר בתהליך ההרשמה. הקצה כל אחד מהמסרים שלך למסמך הרשמה אחד או יותר. השתמש במשקלי הקריטריונים כדי לקבוע את המידה והדגש שבהם יוצג כל אחד מהמסרים.

2. העבר מסרים ברורים!
החיים הם לא חד-משמעיים, והניסיון לתאר את הדרך שעברנו ואת תוכניותינו לעתיד מוביל, לעיתים קרובות, להסברים ולתיאורים מורכבים. חשוב לזכור שקוראי בקשות הקבלה קוראים מאות חיבורים בזמן קצר. המסרים צריכים להיות ברורים, ממוקדים ופשוטים לזיהוי כדי להקל על הקורא, שתפקידו להעריך אותך על פי רשימת הקריטריונים של ועדת הקבלה.  

3. היה אתה.
במסמכי ההרשמה ובראיון, רצוי להשתמש בדוגמאות קונקרטיות, אישיות ועובדתיות כדי להדגים ולהמחיש. אפשר לכתוב ברגש. אפשר להשתמש בביקורת עצמית. עדיף להימנע מהצהרות כלליות, מביטויים סטריאוטיפיים ומקלישאות.

4. עשה שיעורי בית. מחקר ולימוד הוא חלק חיוני בתהליך הקבלה. לדוגמא, מרבית האוניברסיטאות מבקשות שתענה בכתב על השאלה "מדוע בחרתי דווקא בכם". כדי לענות באופן אפקטיבי, כדאי לעשות מחקר מקיף על תוכנית ה-MBA של האוניברסיטה. משפטים כמו "בחרתי בקולומביה בעדיפות ראשונה בגלל רשת הבוגרים החזקה שלה, סגל ההוראה המכובד והמוניטין המצוין" עלולים לתרום לדחיית בקשתך. כדאי לעמוד על האופי הייחודי של התכנית ועל הסיבות להתאמתך דווקא לתוכנית זו.

5. היה ייחודי.
כתוב חיבורי הרשמה אישיים וייחודיים. השאיפה היא שהקורא יקרא את החיבור שלך לא רק מתוקף תפקידו כחבר בועדת הקבלה, אלא גם מתוך סקרנות. כמו כל סופר טוב, השתמש במתח, בכותרות, בפתיחה מסקרנת ובמעט הומור בכדי לתפוס את תשומת לב הקורא. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא חיבור שנשמע בדיוק כמו חמישה חיבורים אחרים שחבר ועדת הקבלה קרא באותו יום.

6. התחל מוקדם.
ככל שתתחיל לכוון את עצמך להתליך מוקדם יותר, כך ייגדלו סיכוייך. למשל, יהיה טוב אם תזהה ממליצים פוטנציאליים כמה שנים מראש, ותפתח עימם מערכת יחסים טובה ומשמעותית. בדומה לכך, אם אתה חושב על תחילת לימודים בספטמבר 2010, כדאי שתתחיל את קורס ה-GMAT עד חודש ינואר 2009, ותיגש למבחן הראשון (ובתקווה גם האחרון) עד אפריל 2009. גם לוח זמנים מאוחר יותר עשוי לעבוד, אם כי אינו "אידאלי".

 

7. השתמש בהמלצות ספציפיות.
המועמדות שלך תהיה חזקה יותר אם הממליץ יכין המלצה ספציפית לכל אוניברסיטה ויענה על שאלות ההמלצה הספציפיות שכל אוניברסיטה מציגה.

 

 8. צבור הישגים מנהיגותיים והתמקד בהם.
הישגים מנהיגותיים (ניהול אנשים בהצלחה, הבחרות לתפקיד, הקמת פרוייקט מוצלח וכדומה) בד"כ אפקטיביים ביותר בתהליך הקבלה. ככל שתצבור הישגים כאלה, כן יגדלו סיכויי הקבלה שלך. במסמכי ההסטוריה האישית וקורות החיים, התמקד יותר בהישגים שהשגת ופחות בתחומי האחריות שהיו לך. בהצלחה!

 

 

ייעוץ ללימודים בחו"ל

לימודי מנהל עסקים בארה"ב

לימודי מנהל עסקים בבריטניה

לימודי מנהל עסקים בקנדה

לימודי מנהל עסקים באוסטרליה


 
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה

 1.  וכדאי גם להצליח ב- Gmat!  -  ליעד 26/12/2007


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים