חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  היתרונות שבלימודי MBA בחו"ל   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

היתרונות שבלימודי MBA בחו"ל

למה כדאי ללמוד MBA בחו"להיתרונות שבלימודי MBA בחו

דיקן בית הספר למינהל עסקים באוניברסיטת ת"א... מתפנה לחשבון נפש מרחיק לכת שעיקרו המלצה למתכננים ללמוד מינהל עסקים לתואר שני להעדיף את אחד מ-20 בתי הספר הטובים בארה"ב על פני לימודים בארץ"
(דה מרקר, נובמבר 2003)

רבים מהישראלים המעוניינים להמשיך לתואר שני במנהל עסקים שואלים את עצמם את השאלה הגורלית: בארץ או בחו"ל?


כדי להכיר טוב יותר את יתרונותיה וחסרונותיה של אופציית חו"ל שוחחנו עם גילעם לוי. המנהל את השירות aringo.co.il ומסייע לישראלים להתקבל לתוכניות ה MBA היוקרתיות בעולם. 

 

ש: נתחיל מהיתרונות. למה בעצם לחשוב בכלל על MBA בחו"ל?
ת:
בדירוגים החשובים בעולם של תוכניות MBA מובילות (למשל, הדירוג של ה- Financial Times), לא כלולות תוכניות MBA ישראליות בין 100 התוכניות המובילות בעולם.

בוגרי תוכניות MBA מובילות בעולם אשר עובדים בחו"ל לאחר הלימודים משתכרים בממוצע להערכתי שכר נטו הגבוה פי שלושה עד ארבעה משכרם הממוצע של בוגרי תוכניות MBA בארץ, פער שהולך ומתרחב לאחר מספר שנות נסיון.

 

ש: תוכל לתת דוגמא קונקרטית או מספרים בנושא השכר? 

ת: בהחלט. ישנם עשרות סקרי שכר המוצגים חינם ברחבי האינטרנט. למשל, במחצית שנת 2003 ערך "ביזנס ויק", מגזין העסקים המוביל בעולם, ראיונות עם כ-1500 בוגרי MBA משנת 1992 (מ-30 האוניברסיטאות המובילות בארה"ב).

"ביזנס ויק" מצא כי השכר הכולל הממוצע בשנת 2002 של בוגר MBA עמד על $387,600 ברוטו (כ-150 אלף ₪ בחודש). לשם השוואה, ממוצע השכר של אדם בעל תואר BA בארה"ב הוא כ-13 אלף ₪ בחודש.
עפ"י תגובות הבוגרים, שכ-90% מהם היו חוזרים שוב על חווית ה-MBA, מסיק ביזנס ויק כי לתואר ערך רב.
הסקר כלל גם בוגרים אשר הגיעו לארה"ב מארצות אחרות לצורך לימודי ה-MBA.

 

ש: אני מניחה שהשכר נגזר מהזדמנויות תעסוקה אטרקטיביות. תוכל לתת דוגמאות?

ת: לימודי ה- MBA בתוכניות המובילות בעולם פותחים אפשרויות תעסוקה ניהוליות בחו"ל בקרב החברות המובילות בעולם. הקבלה לתואר MBA בארה"ב, למשל, כוללת גם רשיון לעבודה לאחר הלימודים. בין החברות המגייסות סטודנטים ל-MBA בקמפוסים של 50 התוכניות המובילות בעולם חברות ייעוץ אסטרטגי מובילות בעולם, כגון McKinsey, BCG, Bain, Booz Allen, Mercer, AT Kearney, Marakon, בנקי השקעות מובילים בוול סטריט, כגוןGoldman Sachs, Merrill Lynch, Morgan Stanely, JP Morgan, Lehman Brothers, חברות פיננסים מובילות, כגוןCitibank, American Express, GE Capital, Mastercard, חברות תעשייה, מוצרי צריכה והיי-טק מובילות, כגון General Electric, IBM, Microsoft, Gillette, Procter & Gamble, Colgate-Palmolive ועוד.

לימודי MBA בתוכניות המובילות בעולם למעשה פותחים בפני הסטודנט את האפשרות לעבוד גם בקרב חברות קטנות יותר, המובילות או המלהיבות בעולם בתחומן, החל מחברות ביוטכנולוגיה מובילות, דרך חברות נדל"ן מובילות וכלה בקרנות השקעה, גידור והון סיכון המובילות בתחומן.

 

ש: אני מבינה שלמעשה תוכניות ה-MBA פותחות דלתות רק בתחום העסקים?

ת: אכן, רובם המכריע של הבוגרים משתלב בתפקידים מנהיגותיים בעולם העסקים. ראשיהם של רבים מ- 500 התאגידים הגדולים בעולם הם בוגרי התוכניות המובילות. עם זאת, בין בוגרי ה-MBA בחו"ל גם אישים כמו ג'ורג ו. בוש (הרוורד), קופי אנאן (MIT) ובנימין נתניהו (MIT).

 

ש: דיברנו הרבה על היתרונות. ומהם החסרונות של לימודי MBA בתוכניות המובילות בעולם לעומת לימודי MBA בישראל?

ת: כמו בכל מוצר יוקרה, החסרון העיקרי של תוכניות ה-MBA המובילות בעולם הוא העלות. שכר הלימוד לשנה עומד על 20-35 אלף דולר, ומעבר לכך ישנן עלויות מחיה, אוכל, שכר דירה וכו'. תוכניות השנתיים (ארה"ב בד"כ) עולות בד"כ יותר מפי אחת וחצי מתוכניות השנה (אירופה בד"כ) בשל אורך הזמן הכפול.בנוסף, הלימודים דורשים יציאה מהארץ למספר שנים, שמשמעותה התרחקות מהמשפחה ומ"רשת הקשרים המקצועית" שבארץ לתקופה זו. חוץ מזה, בד"כ התוכניות דורשות תשומת לב מלאה ולא ניתן לעבוד במהלך התואר כפי שניתן לעיתים קרובות לעשות בארץ.

 

ש: האם ישנן מילגות ללימודי MBA בחו"ל?

ת: כן. ישראלים לא מעטים (ביניהם גם אנוכי) למדו MBA בחו"ל על מילגה מלאה. אחרים זוכים למילגות חלקיות, ורבים לוקחים הלוואות דרך האוניברסיטה על מנת לממן את הלימודים. עם זאת, רמת המילגות אינה נדיבה כמו בתחומים פחות יוקרתיים או פחות מעשיים.
המילגות ניתנות בעיקר על סמך הישגי העבר ופוטנציאל להצלחה בעתיד, ומקבלים אותן בד"כ רק לאחר שהתקבלת ללימודים. ההלוואות ניתנות בד"כ ע"י האוניברסיטה לכל מי שהתקבל ללימודי ה-MBA בתוכנית מובילה. לעיתים נדרשת חתימה של ערב אמריקאי לצורך קבלת ההלוואה.

קל יותר לקבל את המילגות באוניברסיטאות המדורגות במקומות 10-30 בארה"ב ובאירופה מאשר באוניברסיטאות המדורגות 1-10.

 

ש: מהן הסיבות לכך שה"דלתות נפתחות" בד"כ ביתר קלות עבור ישראלים כאשר מדובר בלימודי MBA בתוכניות המובילות בעולם?

ת: אני חושב שיש לכך 3 סיבות עיקריות. ראשית, ה- MBA בחו"ל נועד להכשיר אותך לעבוד בקרב חברות "דוברות אנגלית" ובתרבות אמריקאית (או אירופאית). שנית, ה- MBA בתוכנית מובילה בחו"ל מכניס אותך ל"רשת של קשרים" עם סטודנטים ובוגרים מכל העולם אשר מסייעת להצליח בתפקיד ניהולי בחברות מובילות בעולם. שלישית, חברות מובילות בעולם מגייסות, בקמפוס עצמו, את בוגרי התוכניות המובילות בעולם למסלולי ניהול בחו"ל.

 

ש: ומעבר לפתיחת הדלתות, יש בכל עוד יתרונות?

ת: מעבר לעניין הקריירה, לימודי MBA בתוכניות המובילות בעולם נחשבים ל"חוויה של פעם בחיים". בוגרי התוכניות מסבירים לעיתים קרובות כי מעבר לשיפור האנגלית ולשיפור היכולת לעבוד ולחיות בסביבה לא-ישראלית, מדובר בשנתיים אינטנסיביות, בלתי נשכחות, עם "הטובים והמבריקים" של הזירה העסקית מהעולם כולו, שנתיים שבמהלכן תבנה יחסים "לכל החיים" עם אותם חברים ללימודים.   

 

ייעוץ ללימודים בחו"ל

לימודי מנהל עסקים בארה"ב

לימודי מנהל עסקים בבריטניה

לימודי מנהל עסקים בקנדה

לימודי מנהל עסקים באוסטרליה


 
  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים